Badanie satysfakcji


Badanie satysfakcji

Czy możesz samodzielnie przeprowadzić badanie satysfakcji?

A czy możesz pilotować samolot? Jasne! Dlaczego nie? Jeśli tylko masz odpowiednie uprawnienia i samolot :)

Podobnie jest z badaniami w organizacji. Możesz przeprowadzić je samodzielnie z powodzeniem, jeśli masz:

 • Aprobatę organizacji (szefa, zarządu, pracowników).
 • Wiedzę.
 • Narzędzia.


Jak zdobyć
zdobyć uprawnienia i samolot?

Żeby badawczy lot był udany, będąc pilotem musisz znać cel swojej podróży, samolot, którym do niego dolecisz, mieć dobry kontakt z załogą i pasażerami, których bezpiecznie masz przetransportować do celu Waszej wspólnej podróży. Na koniec warto wyciągnąć wnioski, co warto poprawić następnym razem na tej trasie i pomyśleć, jak to zrobić :)

Dlatego zanim podejmiesz decyzję o samodzielnym locie badawczym, przejrzyj poniższą kartę pokładową i sprawdź, czy wszystko masz.

#checklista od startu do lądowania:

 • Określ dokładnie cel badania – jakie informacje chcesz zdobyć. Zrób to możliwie jak najkonkretniej.
 • Wybierz metodę badawczą – w zależności od celu badania, struktury organizacji, narzędzi komunikacji wewnętrznej i person pracowników.
 • Opracuj kwestionariusz ankietowy – jeśli wybrałeś ankietę jako metodę badawczą lub scenariusz wywiadów i in., jeśli zdecydowałeś się na alternatywną metodę.
 • Wybierz narzędzie do dystrybucji pytań i analizy otrzymanych danych – w zależności od wybranej metody.
 • Zakomunikuj badanie zarządowi i pracownikom - uzyskaj aprobatę, czyli zgody na start. Dobry kontakt z pasażerami podczas lotu zapewni spokojną i komfortową podróż ;)
 • Zdobądź ambasadorów badania – najlepiej wśród największych sceptyków – lepiej, żeby kontrolerzy ruchu lotniczego nie zaplanowali strajku :)
 • Przeanalizuj zebrane informacje – spróbuj dostrzec trendy, reguły, wysnuwaj wnioski, krzyżuj dane, wyciągaj konkretne wskazówki, unikając przy tym nadużyć, uogólnień i przekłamań danych.
 • Przygotuj dane do raportu – zaplanuj strukturę raportów: do zarządu i do pracowników osobno i zakomunikuj je.
 • Zaplanuj wdrożenie wniosków z badania w organizacji – zamień wnioski na działania i zakomunikuj zmiany.


Zapraszamy na szkolenie!

Jeśli brakuje Ci jakiegokolwiek punktu z tej checklisty, zapraszamy na szkolenie „Jak samodzielnie przygotować i przeprowadzić badanie pracowników”. Gwarantujemy, że będzie to intrygująca podróż po świecie poznawania ludzkich opinii.

Szkolenie jest jednodniowe. Trwa łącznie 7 godzin, z czego 1 godzinę przeznaczamy na przerwy. Spotykamy się w trybie online. Każdy moduł spotkania prowadzony jest w konwencji: dobre praktyki i najczęściej popełniane błędy. Po przekazaniu wiedzy z danego obszaru, przechodzimy do ćwiczeń praktycznych i wspólnie staramy się dopasować ich efekty do konkretnych potrzeb danej organizacji. Na każdym etapie można zadawać pytania prowadzącym.

Spotkanie odbywa się w bardzo małych grupach. Pracujemy jednocześnie z maksymalnie 4 firmami. Z każdej firmy mogą uczestniczyć w szkoleniu 2 osoby, czyli łącznie w spotkaniu może wziąć udział do 8 osób. Dzięki temu praca podczas ćwiczeń jest indywidualna, oparta o prawdziwe wyzwania uczestników szkolenia.

Po szkoleniu, każdy uczestnik oraz jego organizacja otrzymują certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia.

Zainteresowana/-y? Kliknij po szczegóły >>

.