Drugie święta na odległość?


Drugie święta na odległość?

Czy niektórzy z nas będą mieli tę przyjemność by spotkać się pod świątecznym drzewkiem? Czy postawienie tylko na spotkania bezpośrednie ma szansę na bezstresową realizację? Czy spotkanie online zrealizuje wszystkie postawione przed nami cele? Mówimy: „Sprawdzam!”.

Online czy offline, a może obie opcje na raz wraz ze streamem?

Jeżeli co roku martwimy się o frekwencję, nich każdy otrzyma to, czego chce. Część oficjalna wraz z podziękowaniami za cały rok pracy może być streamowana do wszystkich lokalizacji firmy jednocześnie, a po życzeniach, działy czy regiony mogą pozostać tylko w swoim towarzystwie. Z pewnością zaproponowanie takiej kombinacji sprawi, że frekwencja na naszej imprezie firmowej będzie po prostu większa. Jeśli jednak zdecydujecie, że w tym roku pozostajecie w online – takie rozwiązanie wcale nie musi być sztampowe.

Nie wychodząc z domu, możesz teleportować pracowników do cyfrowego miejsca, w którym poczują, że są razem. Założą mikołajowe wdzianka i pobiegają wśród padającego śniegu bez obawy o gardło i temperaturę. Pomysłem na event może być np. wirtualny escape room 3D. Poszukiwanie zaginionego elfa? Wyprawa do Laponii motorówkami? Dyskoteka dla elfów, które cały rok ciężko pracowały, by wreszcie móc odetchnąć, gdy pałeczkę przejmie Mikołaj i jego sanie? ;-) Świat 3D oferuje wiele atrakcji, które zapewniają prawdziwe emocje. Po wspólnej części online – finalne zakończenie zabawy może odbyć się offline dla mniejszych grup osób zamieszkujących np., Suwałki, Zakopane czy Szczecin. Ostatni element escape roomu może znajdować się np. w restauracji, w której odbędzie się uroczysta kolacja firmowa. Jaka będzie radość z wymiany zdjęć pomiędzy uczestnikami, którzy choć przez chwilę byli wszyscy w jednym miejscu – chociaż częściowo online.

Komunikacja około eventowa

Wigilia firmowa, integracja świąteczna, czy celebracja zbliżającego się końca roku powinna być zorganizowana z odpowiednim wyprzedzeniem, podobnie jak sama komunikacja do pracowników. Dla niektórych zespołów tygodniowe wyprzedzenie na komunikację będzie idealne, inni mogą potrzebować trochę więcej czasu. Informujmy, jaki jest plan, dlaczego wybraliśmy taką formę wydarzenia i dlaczego – to ważne, by uczestniczyło w wydarzeniu jak najwięcej pracowników. Podkręcajmy atmosferę, małymi krokami wprowadzajmy wszystkich w klimat świąt. Postarajmy się by firmowa celebracja odbyła się co najmniej na kilka dni przed 24 grudnia.

Jakie prezenty na wigilię firmową będą odpowiednie dla pracowników?

Jak Wigilia, to oczywiście prezenty. A co jeśli powiemy, że każdy może sobie w tym roku wybrać to, co chce? Bardzo wygodnym rozwiązaniem jest aplikacja mobilna, za jej pośrednictwem każdy z pracowników przez cały czas trwania imprezy, a nawet od początku grudnia (jak w kalendarzu adwentowym dla dzieci) może zdobywać punkty, a następnie wymieniać je na produkty dostępne w „sklepie świątecznym”. W kwestii tego, co może znajdować się w katalogu prezentów, który zostanie umieszczony w „świątecznym sklepie”, pracodawca ma spore pole do popisu. Mogą to być gadżety firmowe, ale również kawa od koleżanki z biurka obok, wybór play listy do firmowego radiowęzła, wylicytowany tort kolegi z IT lub możliwość wyboru fundacji, którą firma wesprze w tym roku. Jak widzicie, prezenty wcale nie muszą być materialne. Najważniejsze jest radosne i wspólne odliczanie do świąt.

Jeżeli chcesz usłyszeć naszą propozycję, napisz do nas – podpowiemy i zasugerujemy atrakcje świąteczne, przygotujemy komunikację, grafiki i cały anturaż w bliskiej współpracy z Tobą. Bo na Ciebie też czekają święta :)

.