Eventy firmowe na platformie 3 D


Eventy firmowe na platformie 3 D

Często słyszymy pytanie: Jak przenieść event firmowy do online'u? Czy nadal może on być atrakcyjny dla pracowników w czasach, gdy od kilku miesięcy narzędzia komunikacji online stały się dla nas codziennymi narzędziami pracy i często jedynym sposobem komunikacji z firmą? Odpowiedź brzmi: Tak!

Możemy to zrobić. Nie muszą do tego bowiem służyć wyłącznie takie narzędzia, jak Skype, Zoom czy Teamsy, ponieważ zarówno klienci, jak i pracownicy oczekują czegoś innego.

My proponujemy podejść do tego roku i wydarzeń, które się w nim odbędą niestandardowo. Niech to będzie rok szans i nowych możliwości, a nie ograniczeń. Pamiętajmy, że pandemia stała się katalizatorem wielu zmian w naszej świadomości. Dziś w świecie cyfrowym robimy rzeczy, o których nie pomyślelibyśmy jeszcze rok temu. Pracownicy bardziej otworzyli się na nowe technologie, a i dostawcy technologii zareagowali na nowe potrzeby, opracowując odpowiednie narzędzia, na miarę obecnych czasów. Są to unikatowe rozwiązania, które za 5 lat będziemy wspominali z uśmiechem, tak jak zorganizowane za ich pośrednictwem wydarzenia.

Platformy 3D – czym są, co oferują?

Co zatem oznacza wydarzenie online? Od jakiegoś czasu mamy możliwość korzystania przy okazji eventów z platform 3D. Wcześniej były bardziej popularne w branży gier i nieruchomości. Dziś wykorzystujemy ich możliwości do spotkania się z innymi w subrealnym świecie.

Świat ten można sobie wyobrazić jak zbiór wysp, gdzie na każdej z nich znajdziemy zupełnie inną rzeczywistość. Możemy odwiedzić Mikołaja, ułożyć się wygodnie na plaży, udać się razem na koncert, a nawet zorganizować wydarzenie w przepięknym, ekskluzywnym biurowcu niczym z Dubaju. Mamy możliwość zaproszenia słuchaczy do wirtualnych sal konferencyjnych, a prelegentów na wirtualną mównicę, spotkania się w sali przy stole, odtworzenia na ekranach w salach 3D prezentacji czy filmu. Można też skorzystać z przestrzeni targowych czy udać się na prywatną rozmowę do stref, w których nas nikt nie usłyszy. Platformy, na których oferujemy eventy firmowe, mają również możliwość organizacji eventów z elementami teambuildingu – zabaw i atrakcji, które wzmocnią rozluźnione w czasie home office relacje i zaangażowanie.

Jakie korzyści płyną z organizacji eventu online?

Szukajmy rozwiązań zamiast ograniczeń, dostrzegajmy nowe korzyści – sięgajmy wzrokiem dalej, wykorzystujmy nowe możliwości. Dzięki eventom online w wydarzeniu mogą np. uczestniczyć wszyscy pracownicy, którzy do tej pory przy okazji zwykłych eventów byli z tego wykluczeni, jak osoby które przebywają na kwarantannie, zwolnieniach lekarskich, urlopach i urlopach macierzyńskich – jeśli tylko będą mieli takie życzenie. Można też stworzyć event integrujący rodziny pracowników. W dużych organizacjach, z uwagi na liczbę pracowników, wydarzenia, w których mogli uczestniczyć wszyscy w jednym miejscu i czasie, były niemożliwe do przeprowadzenia. Teraz wszyscy mogą bawić się jednocześnie.

Co na to RODO?

Jesteśmy przy tym świadomi, że pomimo nowych możliwości każdy z nas jednak tęskni do prawdziwej rzeczywistości. Dlatego jako integralną część eventu online proponujemy również elementy reality. Możemy na przykład zorganizować dla firmy dostawę paczek do domów pracowników, której zawartość będzie tematycznie powiązana z wydarzeniem w sieci. Co ważne, nie przeszkadza brak zgody na użytkowanie adresów, istnieją bowiem rozwiązania zautomatyzowane, dzięki którym to pracownik decyduje o tym, na jaki adres paczka ma zostać wysłana i sam go również udostępnia.

Zdajemy sobie sprawę, że może być trudno wyobrazić sobie platformę 3D i odkryć jej możliwości bez uczestniczenia w spacerze po niej. Dlatego, jeśli zainteresowało Cię to rozwiązanie, napisz do nas, że chcesz poznać platformę 3D do organizacji eventów firmowych online, a my oprowadzimy Cię po niej: office@ic-mobile.pl

.